סע לשלום

מדי בוקר אנו שולחים את ילדינו לבית הספר בהסעות תלמידים, ברגל או ברכב, תמיד מזכירים לנו ואנו מזכירים לילדים כמה חשוב להגיע בצורה בטוחה. אבל לעיתים אנו שוכחים שדווקא בסביבת בית הספר כאשר הילדים אמורים להיות באזור מוגן ומותאם אליהם אורבות הסכנות הגדולות ביותר.

מתצפיות שנערכו בארץ עולה כי כשליש מהתלמידים המגיעים לבית חצו את הכביש בצורה מסוכנת שיעור דומה של ילדים שהגיעו ברכב ירדו ממנו בצורה מסוכנת. עלינו ההורים מוטלת החובה לוודא כי ילדינו ייאלצו להתמודד עם כמה שפחות סכנות בהגיעם לבית הספר.

עמותת אור ירוק החלה בפרויקט שנקרא "סע לשלום" שמטרתו הורדה בטוחה של הילדים בסביבת בית הספר, פרויקט זה מבוצע ע"י תורנות קבועה של הורים בחצי שעה לפני תחילת הלימודים. בכל בוקר ניצבים הורים במקום ההורדה הנקבע מראש ומורידים את הילדים בצורה בטוחה מהרכב המשפחתי.

אנו מציעים מספר הנחיות להורדה בטוחה של הילדים:

  • ארגנו את הילקוט ושאר הציוד במושב ליד הנהג או בתא המטען.
  • הקפידו להוריד את ילדכם אך ורק מצד המדרכה.
  • בעת ההורדה השתדלו להפחית למינימום שיחות עם ילדיכם.
  • לאחר הורדת הילדים באופן בטוח, סעו לשלום.

תחרות "סע לשלום"

גם השנה הוחלט לערוך תחרות בין-כיתתית בנושא תורנות "סע לשלום". המדד לזכייה יהיה אחוז ההתייצבות של ההורים לביצוע התורנות. השנה שעת ההתייצבות תשוקלל גם היא בחישוב אחוז ההתייצבות. הכיתה המנצחת (בעלת אחוז ההתייצבות הגבוה ביותר) תזכה בפרס כיתתי. רישום ההתייצבות יבוצע על-ידי מאבטח/ת ביה"ס וריכוז המידע יבוצע על-ידי רכזת "סע לשלום" בית-ספרית וראש ועדת "סע לשלום" בוועד ההורים. התרשים הבא המציג את המידע העדכני בנוגע לאחוז ההתייצבות יוצג גם במצגת המודעות הממוחשבת שבכניסה לביה"ס.

תזכורת

כידוע, בבית הספר פועל בהצלחה פרויקט "סע לשלום", במסגרתו מתנדבים כלל הורי בית הספר בסיוע הורדה בטוחה של הילדים מכלי הרכב בבוקר ליד בית הספר לטובת ילדינו.

לאור מספר אירועים ודיווחים שקיבלנו על כך שהורים הגיעו ברכביהם למפרץ ההורדה או מולו אך לא זכו לסיוע בהורדת הילדים מהרכב , חשוב לנו לרענן את הנהלים של המתנדבים:

  1. הגעה לדליה השומרת ב-7:33.
  2. שלושה מתנדבים מתייצבים לצד בית הספר ומתנדב אחד ממול בית הספר ליד תחנת האוטובוס.
  3. על המתנדבים להיות בהקשבה ובתשומת לב לרכבי ההורים המגיעים, לגשת לכלי הרכב ולסייע בהוצאה בטוחה של הילד/ה מן הרכב בצד הפונה למדרכה וטריקת הדלת במקרה הצורך.
  4. יש להקדיש את 30 הדקות הללו בסיוע לכלי הרכב ושהילדים ייצאו למדרכה בצורה בטוחה!

ההתנדבות הזו תורמת לכולנו, מקלה על העומס לצד בית הספר, מסייעת לילדים להגיע בזמן ומעל הכל שומרת על בטיחותם. אנא היו עירניים!

תודה רבה!

וועדת סע לשלום

הנהגת ההורים

לרשימת התורנויות השנתית לחץ/י כאן.

לכללי התחרות לחץ/י כאן.

 

 

דיווח על בעיה או תקלה באתר
דילוג לתוכן