דבר היועצת

הורים יקרים שלום רב,

מקווה שאתם וכל בני הבית מרגישים טוב.

התקופה הנוכחית הינה תקופה מאתגרת ומורכבת יחד עם זאת בכוחות משותפים נוכל להמשיך ולייצר שגרה מיטבית לילדים הן מבחינה לימודית והן מבחינה רגשית.

השהות בבית עקב המצב יכולה לעיתים להיתפס כחוויה המעוררת חשש, אך ניתן גם להפוך אותה לחוויה משפחתית  נעימה, מקרבת ומעצימה.  חשוב לזכור ולהסביר לילדים כי ההישארות בבית לא מעידה על סכנה אלא מהווה צעד מניעתי, בטיחותי כדי לשמור על בריאות המשפחה והציבור כולו.

כדאי לעודד את הילדים לשתף במחשבות וברגשות שלהם, לשאול שאלות ולהתעניין בתחושותיהם. חשוב מאוד לתת לגיטימציה גם לתחושות של מתח ודאגה,

כדאי להשתדל להפחית ככל האפשר צפייה בחדשות הקשורות בקורונה, הצפייה יכולה לייצר הצפה ופחד. יש לזכור כי ילדים זקוקים לגבולות ולסדר שיוכלו להישען עליהם. לכן חשוב לשמור ככל שניתן על סדר יום בנוגע לשעות שינה, ארוחות וביצוע משימות לימודיות .

בנוסף לפעילויות הלימודיות , ילדים זקוקים לתנועה ולפעילות מוטורית שאותה ניתן להבנות ולארגן גם בתוך הבית כמו למשל תרגילי מתיחות, קפיצה בחבל

ריקוד חיקוי (JUST DANCE) וכד' .

בנוסף, ניתן לתת לילדים תפקידים שונים בבית באופן מותאם לגילם כדי לתת להם חוויה של שיתוף והשתתפות – לסייע בהכנת הארוחות, לאפות יחד, לקפל כביסה, לארגן את המשחקים, לסדר את החדר וכד'.

חשוב לשמור על פרופורציות, רוח טובה ותגובות רגשיות מאוזנות. כל זה ישפיע על הילדים והתנהלותם.  זכרו כי אנחנו המבוגרים מהווים מודל לחיקוי .

יש  אמרה האומרת כי "לא הלחץ הוא האויב שלנו אלא התגובה שלנו אליו".

זהו זמן למחשבה מהו תפקוד מיטבי בתוך המצב הנוכחי .

אנו מאחלים לכולנו ימים טובים ובריאות איתנה .

ניתן לפנות אליי וליועצת בית הספר להתייעצות דרך המחנכות.

נשמח לעזור בכל צורך ומענה.

 

בברכה,

עינב בעהם – מנהלת בית הספר

אירית פייגנבלט – יועצת בית הספר

דיווח על בעיה או תקלה באתר
דילוג לתוכן